Gemonde - St. Lambertusweg 122 - Complex Sint Lambertuskerk


(519908) monumentenregister Complexnummer: 519908



Introductie

In de kern van het gaaf bewaard gebleven kerkdorp Gemonde werd omstreeks 1912 het plan opgevat de bestaande pastorie en kerk te vervangen door nieuwe gebouwen. Het initiatief hiervoor werd genomen door pastoor G.J. van Doremalen. De opdracht wordt gegund aan de architect Wolter te Riele (1867-1937). De pastorie (onderdeel I) met aan de achterzijde gelegen bijschuur (onderdeel II) wordt in 1913 gebouwd. Door onbekende oorzaak laat de bouw van de aan de oostzijde van de pastorie gelegen kerk (onderdeel III) tot 1923-1924 op zich wachten. Aan de voorzijde heeft de pastorie een siertuin met oude beplanting en aan de achterzijde een groot gazon dat met de kerk gedeeld wordt. Beide tuingedeelten vallen buiten de van rijkswege geldende bescherming.
neogotisch kerkinterieur met gemetselde gewelven, banken, heiligenbeelden, ramen en orgel
Interieur met zicht op het koor. Foto: beeldbank RCE, L.M. Tangel, 1982 CC BY-SA 3.0



Kennis in monumentenregister

Kennis over dit monument is momenteel (ook) nog terug te vinden in het monumentenregister: Rijksmonumentencomplex 519908.




Bronnen en verwijzingen

Zie ook

MonumentenArtikelenHoort bij deze thema's Begrippen

neogotiek en pastorieën

Specialist(en)

Meer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.

Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.

Verbeteringen, vragen of opmerkingen?Geef een inhoudelijke verbetering door, stel een vraag of maak een opmerking via het contactformulier.


Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 19 nov 2024 om 03:17.