Well - Dreef 7 - Complex Slot Well


(529088) monumentenregister Complexnummer: 529088



Introductie

Well, Slot / Huis van Malsen. Omgracht terrein met op de noordoosthoek de hoofdburcht van het laatmiddeleeuwse slot Well en aan de zuidzijde bijgebouwen en een poorttoren.
Foto van het kasteel op de achtergrond met rechtsvoor een standbeeld van een leeuw op een voetstuk met ingebouwde bankjes. Links in de voorgrond staat een klassieke, zwarte lantaarnpaal. Rechts voor het kasteel staat een grote, paarse boom.
De hoofdburcht van kasteel Well vanuit het zuiden. Foto door M. van der Steen, 2014. Beeldbank RCE, CC BY-SA 3.0



Geschiedenis en omschrijving

Het Kastelenlexicon, een database van het Kenniscentrum voor Kasteel en Buitenplaats (Nederlandse Kastelenstichting), bevat uitgebreide informatie over dit object. Zie de link naar het Kastelenlexicon onder het kopje Bronnen en verwijzingen.




Bronnen en verwijzingen

  • Bruyn, W.A. de, en H. de Koning, Alles wel in Well, Well 1994, 241-279.
  • Hermans, Taco, Edwin Orsel en Elly van Soelen, 'Het Slot Well of het Huis van Malsen', in: Bulletin KNOB, 104(2005) nr.4, 104-116.
  • Hermans, Taco, Middeleeuwse woontorens in Nederland : Een bouwhistorische benadering van een kasteelvorm, band 1, Hilversum 2016, 194-200.
  • Jas, Jorien, Frank Keverling Buisman, Elyze Storm-Smeets, et al. red., Kastelen in Gelderland, Utrecht 2013, 321-322.
  • Kastelenlexicon

Verbeteringen, vragen of opmerkingen?Geef een inhoudelijke verbetering door, stel een vraag of maak een opmerking via het contactformulier.



Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 12 feb 2026 om 14:41.