Amsterdam - Keizersgracht 616


(2675) monumentenregister Monumentnummer: 2675



Introductie

Pand met gevel onder rechte lijst en met hardstenen onderpui.
Foto van het hoge pand met hoge ramen en een bordes voor de voordeur. Voor het huis ligt een straat met hierlangs een gracht. Langs de gracht liggen bootjes, aan de straat staat een boom en geparkeerde auto's.
Keizersgracht 616. Foto door Rudolphous, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons


Kenmerken

Rijksmonument sinds: 16 november 1977

Bouwactiviteiten

werkzaamheidvantotnauwkeurigheidtoelichting
vervaardiging 1690 1690 globaal

Bouwtypen

bouwtypetoelichting
woonhuizen



Onderdeel van complex

Dit monument is onderdeel van een rijksmonumentencomplex: Amsterdam - (bij) Keizersgracht 616 - Complex Pand met tuinhuis.

Kennis in monumentenregister

Kennis over dit monument is momenteel (ook) nog terug te vinden in het monumentenregister: Rijksmonument 2675.





Zie ook

MonumentenArtikelenHoort bij deze thema'sBeschermd stads- en dorpsgezicht

Meer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.

Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.

Verbeteringen, vragen of opmerkingen?Geef een inhoudelijke verbetering door, stel een vraag of maak een opmerking via het contactformulier.

Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 29 jan 2026 om 04:00.