Schiedam - Huis te Riviere 1 - Mathenesse


(33125) monumentenregister Monumentnummer: 33125



Introductie

Mathenesse / Huis te Riviere. Deels nog omgrachte ruïne van de hoofdburcht van het laatmiddeleeuwse kasteel Huis te Riviere (later Mathenesse)
Ruïne van het huis. Er is een stadshuis omheen gebouwd en ervoor staat een standbeeld.
De ruïne van het Huis te Riviere vanuit het noordwesten. Foto door G.J. Dukker, 2004. Beeldbank RCE, CC BY-SA 3.0



Geschiedenis en omschrijving

Het Kastelenlexicon, een database van het Kenniscentrum voor Kasteel en Buitenplaats (Nederlandse Kastelenstichting), bevat uitgebreide informatie over dit object. Zie de link naar het Kastelenlexicon onder het kopje Bronnen en verwijzingen.




Bronnen en verwijzingen

  • Hermans, Taco, Middeleeuwse woontorens in Nederland : Een bouwhistorische benadering van een kasteelvorm, band 1, Hilversum 2016, 211-214.
  • Kastelenlexicon
  • Renaud, J.G.N., 'Het Huis te Riviere, in: Berichten van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, 6(1955), 126-139.
  • Renaud, J.G.N., 'Huis te Riviere', in: Zuid-Hollandse Studiën, IV(1954), 24-49.
  • Rosman, Siem, 'Drie eeuwen rond kasteel Huis te Riviere', in: Scyedam, 24(1998) nr. 2, 44-57.
  • Stöver, J., V. Collette, R. van Lit, et al. red., Kastelen en buitenplaatsen in Zuid-Holland, Zutphen 2000, 465.
  • Zee, C.A. van der, Matenesse en het Huis te Riviere, Schiedam 1939.

Zie ook

ArtikelenHoort bij deze thema's

Meer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.

Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.

Verbeteringen, vragen of opmerkingen?Geef een inhoudelijke verbetering door, stel een vraag of maak een opmerking via het contactformulier.




Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 17 mrt 2026 om 06:41.