Sappemeer - Noorderstraat 53 - Doopsgezinde Kerk
< Rijksmonumenten
Monumentnummer: 460740
Introductie
Doopsgezinde kerk, vanwege het van oorsprong tweeklaviers orgel, in 1855 gebouwd door G.W. Lohman uit Groningen. In 1866 gewijzigd door P. van Oeckelen uit Harenermolen en uitgebreid met een vrij pedaal. In 1983 en latere jaren in fasen gerestaureerd.
De kerk uit het noordwesten. Foto: beeldbank RCE, A.J. van der Wal, 1969 CC BY-SA 3.0
Kenmerken
- Datering: 1846
- Bouwstijl: neoclassicisme (invloeden)
- Rijksmonument sinds: 11 augustus 1993
Bronnen en verwijzingen
Zie ook
ArtikelenHoort bij deze thema's Begrippenzaalkerken, Neoclassicisme, stuc, Doopsgezinde Gemeente en Doopsgezinde Broederschap
Specialist(en)Meer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.
Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 4 sep 2024 om 02:02.