Dwingeloo - Eemster 25
Monumentnummer: 507328
Introductie
Boerderij in Dwingeloo.

Kenmerken
Rijksmonument sinds: 29 mei 1997
Bouwactiviteiten
Bouwtypen
Bouwstijlen
Kennis in monumentenregister
Kennis over dit monument is momenteel (ook) nog terug te vinden in het monumentenregister: rijksmonument 507328.
Onderstaande mail van Anthony Ruijtenbeek is ontvangen door de infodesk van de RCE in januari 2025. Dit bericht is niet geverifieerd door de RCE.
De boerderij is gebouwd in opdracht van landbouwer Thijs Wiechers. Het staat op zijn kad. leggerartikel DGL00-1968 reeks 2 op nr. 35 als B 1411. Volgens het fragment van een kad. hulpkaartje was het pand uiterlijk af vóór 15 april 1879.
Advies omgevingsvergunning
Over dit monument is advies uitgebracht:
- Dwingeloo - Advies 1310246 (16 januari 2023)
Adviezen van voor 1 januari 2024 zijn uitgebracht in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Adviezen vanaf 1 januari 2024 zijn uitgebracht in het kader van de Omgevingswet, rijksmonumentenactiviteit.
Bronnen en verwijzingen
- Mail van Anthony Ruijtenbeek naar de infodesk van de RCE, januari 2025
Zie ook
ArtikelenHoort bij deze thema'sMeer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.
Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 19 mrt 2025 om 03:01.