Amsterdam - Sarphatistraat 370 - Rijksgoederenmagazijn voor Kleeding en Uitrusting


(518467) monumentenregister Monumentnummer: 518467



Introductie

Rijksgoederenmagazijn voor Kleeding en Uitrusting, gebouwd in opdracht van het toenmalige Departement van Oorlog.
Foto van de grote bakstenen voorgevel met witte details en een timpaan met hierin een stadswapen. Het gebouw ligt langs een straat met tramrails en twee geparkeerde auto's.
Rijksgoederenmagazijn voor Kleeding en Uitrusting. Foto door A. Bakker, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons


Kenmerken

Rijksmonument sinds: 11 december 2001

Bouwactiviteiten

werkzaamheidvantotnauwkeurigheidtoelichting
vervaardiging 1873 1875 exact

Bouwstijlen

bouwstijlzuiverheidtoelichting
Neo-Classicisme invloeden


Kennis in monumentenregister

Kennis over dit monument is momenteel (ook) nog terug te vinden in het monumentenregister: Rijksmonument 518467.





Zie ook

ArtikelenHoort bij deze thema'sBeschermd stads- en dorpsgezicht

Meer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.

Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.

Verbeteringen, vragen of opmerkingen?Geef een inhoudelijke verbetering door, stel een vraag of maak een opmerking via het contactformulier.

Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 5 feb 2026 om 04:00.