Beek - Maastrichterlaan 15 - Hotel Colaris
Monumentnummer: 8754
Introductie
Aan de rechterzijde vrij liggend, wit geschilderd pand met een 19de-eeuws uiterlijk, maar van oudere oorsprong. Moet in relatie worden gezien met het naastgelegen nr 17, rijksmonument 8755.
Aanleiding voor de bescherming
Het pand is ingeschreven in het rijksmonumentenregister in de eerste tranche na het in werking treden van de Monumentenwet 1961.
Geschiedenis
In grote lijnen lijkt de bouwgeschiedenis van het pand te hebben bestaan uit een eenheid van de nrs. 15 en 17, waartoe het linker deel van nr. 15 behoorde. Vergelijk de gelijkvormige muurankers. Op enig moment zijn de panden opgesplitst. Nr. 15 is vervolgens aan de rechterzijde uitgebreid ten koste van een pand dat daar stond en waartoe de 17de-eeuwse kelder, met kruin evenwijdig aan de straat behoorde.
Daarna is het pand aan de achterzijde uitgebreid tot een L-vormige plattegrond.
Zie ook
ArtikelenHoort bij deze thema'sMeer informatie Meer over het monumentenregister en het rechtsgevolg van de aanwijzing tot rijksmonument is te vinden op cultureelerfgoed.nl/monumenten.
Meer over de omvang en reikwijdte van de bescherming van specifiek dit monument is te vinden in Monumenten - Rijksmonumentenregister en de leeswijzer.Deze pagina is voor het laatst bewerkt op 17 sep 2024 om 03:02.